На сайте infoworks.com.ua можно заказать новые, купить готовые, скачать бесплатные курсовые, рефераты, контрольные работы, дипломы, расчетные задачи, лабораторные по различным предметам.
Для того чтобы получить реферат или другую учебную работу, выберите раздел рефератов либо воспользуйтесь системой поиска рефератов.

Заказать контрольную, реферат, курсовую или дипломную работу...

Информация о работе на тему «Арбітражний процес» (ID:2478)

НазваниеАрбітражний процес
Предмет/КурсГражданское право
Тип работыКонтрольная
Объем18 стр.
Ценабесплатно
Размер17 kb
Добавлена28.09.2005
СкачатьСкачать работу в архиве..
NEW!
Просмотр с сайта!
Просмотреть с сайта...
СодержаниеВаріант 2
Зміст
1. Склад учасників арбітражного процесу. Поняття та правове становище сторін, їх права та обов'язки 4
2. Завдання 10
Література 18


2. Завдання
Вищим арбітражним судом України порушено справу за
позовом ЕЛТ «Ковільсільмаш» на Державну комісію з цінних паперів та
фондового ринку про спонукання здійснити реєстрацію випуску акцій.
Позивачем заявлено вимоги про спонукання здійснити реєстрацію випуску акцій, проведеного у зв'язку із індексацією балансової вартості основних фондів та збільшенням статутного фонду шляхом додаткового випуску акцій без зміни їх номінальної вартості, оскільки в такому випадку випуск акцій реєструється без інформації про їх випуск, чого незаконно вимагає Комісія в листі № 11/7 від 03.01.97.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що в реєстрації випуску акцій відмовлено через недотримання позивачем вимог чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи та пояснення представників сторін, арбітражний суд встановив таке.
У зв'язку з проведенням індексації балансової вартості та збільшенням статутного фонду ВАТ «Ковельсільмаш» шляхом додаткового випуску акцій позивач 4 листопада 1996 року звернувся із заявою до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про реєстрацію випуску акцій.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку в листі № 11/7 від 03.01.97 р. відмовила в реєстрації випуску акцій у зв'язку з тим, що одночасно слід проводити реєстрацію інформації про випуск акцій, попередньо сплативши державно мито за проведення реєстрації.
Позивач, посилаючись на те, що згідно з Указом Президента України від 06.05.96 р. № 310/96 «Про внесення змін до Указу Президента України №812 від 18 грудня 1994 року» додатково випущенні в зв'язку з індексацією основних фондів акції розподіляються серед акціонерів відповідного акціонерного товариства пропорційно їх частці у статутному фонді цього товариства і не пропонуються для відкритого продажу, тобто їх не призначено для розміщення між юридичними особами і громадянами, коло яких заздалегідь визначити неможливо, вважає, що він не зобов'язаний подавати на реєстрацію інформацію про додатковий випуск акцій.
Арбітражний суд вважає такі твердження позивача безпідставними.
Згідно зі статтею 22 Закону України «Про цінні папери та фондову біржу», якщо подані для реєстрації акції підприємств пропонуються для відкритого продажу, тобто їх призначено для розміщення між юридичними особами і громадянами, коло яках заздалегідь визначати неможливо, то емітент зобов'язаний подати реєструючому органу також інформацію про випуск цих цінних паперів. Порядок реєстрації випуску акцій, а також інформації про їх випуск визначаться Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до статей 25, 28 Закону України «Про господарські товариства» акції відкритого акціонерного товариства підлягають відкритому обігу, можуть продаватися власником або держателем іншим особам, а тому коло таких осіб заздалегідь визначати неможливо.
Тимчасовим положенням про порядок збільшення статутного фонду акціонерного товариства у зв'язку з індексацією основних фондів, затвердженим Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку наказом № 210 від 20.09.96 p., встановлено, що для збільшення статутного фонду акціонерне товариство складає, реєструє в Комісії та публікує інформацію про додатковий випуск акцій.
Згідно з тимчасовим положенням про порядок реєстрації випуску акцій і облігацій підприємств та інформації про їх випуск, затвердженим Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку наказом № 210 від 20.09.96 р., для реєстрації випуску цінних паперів емітент подає баланс, фінансовий звіт, довідку про фінансовий стан за останній фінансовий рік, підтверджені аудитом.
Позивач цих вимог не дотримався, тому в позові слід відмовити.
Спираючись на викладене та керуючись статтями 82—84 Арбітражного процесуального кодексу України, арбітражний суд постановив:
У позові відмовити.
Судова колегія з перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України розглянула заяву ВАТ «Ковельсильмаш» про перевірку рішення Вищого арбітражного суду України у справі № 29/7 за позовом «Ковельсільмаш» на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про спонукання здійснити реєстрацію випуску акцій.

Дати характеристику законності рішення і постанови арбітражного суду,
Вказати вимоги, що пред’являються законом до форми і змісту позовної заяви.
Вказати випадки, в яких може бути відмовлено в прийнятті позовної заяви
Вказати випадки, в яких випадках суддя може повернути позовну заяву.
Скласти проекти позову та заяви про перевірку рішення.
Список литературыЛитература к работе «Арбітражний процес»


© 2012-2019 infoworks.com.ua