На сайте infoworks.com.ua можно заказать новые, купить готовые, скачать бесплатные курсовые, рефераты, контрольные работы, дипломы, расчетные задачи, лабораторные по различным предметам.
Для того чтобы получить реферат или другую учебную работу, выберите раздел рефератов либо воспользуйтесь системой поиска рефератов.

Заказать контрольную, реферат, курсовую или дипломную работу...

Информация о работе на тему «Договір купівлі-продажу» (ID:5045)

НазваниеДоговір купівлі-продажу
Предмет/КурсПраво
Тип работыКонтрольная
Объем26 стр.
Ценабесплатно
Размер23 kb
Добавлена11.06.2009
СкачатьСкачать работу в архиве..
NEW!
Просмотр с сайта!
Просмотреть с сайта...
СодержаниеЗміст
І. Теоретична частина 3
Питання 1
Поняття та загальна правова характеристика договору купівлі-продажу. Види договорів купівлі-продажу та їх нормативно-правова основа. Договір поставки як різновид договору купівлі-продажу. Порядок укладення, зміни та припинення договору поставки. Права та обов’язки сторін за договором поставки.
Питання 2 13
Співвідношення загальних норм, що складають правовий інститут договору купівлі-продажу, та спеціальних норм, що регулюють відносини поставки.
ІІ. Ситуаційне завдання 16
Завдання № 1
Приватне підприємство “Піцца” замовило у торгового підприємства “Лінда” чотири газові плити виробничої марки “Еліс-118” на умовах сплати в 5-денний строк з дня надходження товару.
В передбачений договором термін підприємство “Піцца” одержало від підприємства чотири коробки з упакованими газовими плитами, в яких згідно з пакувальним листом, що входив в склад передбаченої договором товаророзпорядчої документації, мали бути упаковані газові плити марки “Еліс-118”. Відкривши тару, покупець виявив, що в даних коробках містяться газові плити виробничої марки “Еліс-128”, які за своїми експлуатаційними якостями не влаштовували покупця.
Підприємство “Піцца” звернулось до відправника, торгового підприємства “Лінда” з вимогою в 10-денний термін з моменту одержання претензії замінити надіслані газові плити на ті, що були передбачені договором. Відправник “Лінда” відмовився виконати вимогу одержувача товару, мотивуючи тим, що газових плит марки “Еліс-128” підприємство “Лінда” в своєму розпорядженні не мало і не має. Отже, звинувачення щодо передачі товару неналежного асортименту є необґрунтованим.
При цьому відправник зажадав оплати переданого товару, як це передбачено договором.
Підприємство “Піцца” не виконало вимоги щодо сплати товару, залишивши претензію “Лінди” без відповіді. Підприємство “Лінда” звернулось до господарського суду з позовом про стягнення з підприємства “Піцца” вартості переданого товару і передбачених договором штрафних санкцій.
Як правильно в правовому аспекті вирішити ситуацію?
Завдання № 2
Комунальне підприємство “Київтрансремонт” (в подальшому викладі іменується як покупець) 17 березня 2002 року звернулося з листом за підписом директора і головного бухгалтера підприємства до Білоцерківського шинного заводу “Россава” (в подальшому іменується як продавець) про відпуск протягом трьох місяців рівними партіями 900 шт. шин для вантажних автомобілів за ціною 117 грн. за штуку. В листі зазначалось, що прийняття товару мало відбуватись зі складу продавця, оплата мала здійснюватись протягом трьох днів від передавання товару. На таких умовах продавець передав покупцеві в день подання листа 300 штук шин.
При зверненні покупця за наступною партією шин продавець зажадав плати за товар в розмірі 153 грн. за одну штуку, оскільки змінились показники, що впливають на собівартість товару (зросли тарифи на електроенергію) та комунальні послуги.
Покупець відмовився від прийняття шин за підвищеною ціною і звернувся з претензією до продавця з вимогою передати решту товару за ціною, обумовленою в зазначеному листі, тобто виконати договір на умовах, прийнятих продавцем.
Продавець відмовився задовольнити претензійні вимоги покупця, мотивуючи свою відмову тим, що договір не був укладений.
Чи обґрунтована в правовому аспекті вимога продавця?
Чи був у даному випадку укладений договір? Якщо має місце договір, то яка його видова характеристика?
Якими нормами права мали керуватися учасники даних відносин?

Список використаної літератури 22

Список литературыЛитература к работе «Договір купівлі-продажу»


© 2012-2019 infoworks.com.ua